BZV85-C43,113 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZV85-C43,113
  • Производитель
    Philips Semiconductors
  • Описание
    Philips Semiconductors BZV85-C43,113 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 43 V Voltage Tolerance: 5 % Voltage Temperature Coefficient: 41.15 mV/k Power Dissipation: 1.3 W Maximum Reverse Leakage Current: 0.05 uA Maximum Zener Impedance: 75 Ohms Maximum Operating Temperature: + 200 C Mounting Style: Through Hole Package / Case: DO-41 Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 5000 Part # Aliases: BZV85-C43 T/R